Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
ERGENE’Yİ İŞTE BÖYLE KİRLETİYORLAR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTÜRKİYEERGENE’Yİ İŞTE BÖYLE KİRLETİYORLAR

ERGENE’Yİ İŞTE BÖYLE KİRLETİYORLAR

Yıldız Dağları’ndan doğup, Meriç Nehri’yle birleşerek Saros’tan Ege Denizi’ne dökülen Ergene, bir zamanlar içinden geçtiği topraklara yaşam verirken, şimdilerde kirlilik yüzünden yaşamı tehdit ediyor.


Özellikle 90’lı yıllardan itibaren maruz kaldığı sanayi atıkları, bir zamanlar suyu içilebilen Ergene’yi zehir akan nehir haline getirdi. Yıllardır kirlilik sorunu çözülemeyen Ergene, bugünlerde yine simsiyah akmaya, Ege’ye zehirli kimyasallar, ağır metaller ve dayanılmaz kokular taşımaya devam ediyor.

Ergene’yi, yatağının kenarında ya da çevresinde kurulu bulunan sanayi kuruluşlarının kirlettiği artık inkar edilemez bir gerçek. Bölgeye giden Ekoçevre ve Çevreci Haber ekibi, sanayinin Ergene’ye ve dolayısıyla doğaya verdiği tahribatı yerinde görüntüledi.

Tekirdağ’ın Ergene ilçesine bağlı Yulaflı beldesine 1.5 km mesafede, kimler tarafından ve ne zaman açıldığı belirlenemeyen bir hattan, Ergeneye gizlice zehirli kimyasallar deşarj edildiği kayıt altına alındı.

HABER: ÖMER ŞÜKRÜ COŞAR – KAMERA: SEZGİN AKKOYUN

GÖZDEN KAÇIRMAYIN