Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
HALK PARKINA SAHİP ÇIKIYOR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERHALK PARKINA SAHİP ÇIKIYOR

HALK PARKINA SAHİP ÇIKIYOR

Esenler Oruç Reis Mahallesi’nin tek parkının toplu konut alanına çevrilmek istenmesi halkı çileden çıkardı. İstanbul’un en çok betonlaşan ilçelerinden biri olan Esenler’de, belediyenin mahallelerindeki tek parkı yıkma çabalarına tepki gösteren vatandaşlar parkta toplandı.  

Parklarının olası bir depremde sığınacak tek güvenli alan olduğunu ve burada huzur bulduklarını söyleyen mahalle sakinleri, Esenler Belediyesi yetkilileriyle tartıştı.  Halka destek olmak için parka gelen CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi yetkilileri ile AKPli Esenler Belediyesi yetkilileri arasında da zaman zaman tartışma yaşandı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da kalan tek yeşil alanlarına sahip çıkmak için direnen vatandaşlar destek olmak için, alkışlar arasında parka geldi. Vatandaşlardan ve parti yetkililerinden bilgi alan Kaftancıoğlu daha sonra bir basın açıklaması yaptı.

HABER-KAMERA: SEZGİN AKKOYUN

GÖZDEN KAÇIRMAYIN