Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
"ALTINSİVRİSİ TAŞ OCAĞINA KURBAN GİTMESİN" - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTÜRKİYE"ALTINSİVRİSİ TAŞ OCAĞINA KURBAN GİTMESİN"

“ALTINSİVRİSİ TAŞ OCAĞINA KURBAN GİTMESİN”

Muğla’nın Köyceğiz ilçesi sınırları içinde kalan ve Gökçeova Gölü’nün güneyinde yükselen Altınsivrisi, eteğindeki maden ocağının tehdidi altında. Çevreciler, Altınsivrisi’ni kurtarmak için kampanya başlattı.

Ülkemizin doğası en güzel yerlerine madenler ve taş ocakları açılmaya devam ediliyor. Kuruldukları yerlerde doğaya büyük zarar veren ve bir daha asla onarılamayacak tahribatlara yol açan madenlerin son kurbanı Köyceğiz’deki Altınsivrisi tepesi.

Bölgenin doğası en güzel noktalarından biri olan Gökçeova Gölü’nün güneyinde bulunan tepenin eteklerinde kurulan maden ocağında; ormanların yok edildiğini, patlatılan dinamitlerle doğaya büyük zararlar verildiğini belirten çevreciler ve bölge halkı, madenin faaliyetlerinin durdurulması için imza kampanyası başlattı.

Change.org sitesinde başlatılan kampanyanın metninde, bölgenin doğal güzelliklerine dikkat çekilerek, madenin bu güzellikleri tehdit ettiği belirtildi. Kampanya metninde, “Üstelik Gökçeova Gölü’nü besleyen derenin kaynağı bu dağdan geliyor. Dimamitlerle dağ patlatılıyor, muhteşem orman hızlı bir şekilde yok ediliyor. Eğer bu madenin faaliyetlerine bir an önce son verilmezse Gökçeova Gölü’nün muhteşem görüntüsünden eser kalmayacak denildi.

Kampanyaya katılmak ve imza atmak isteyenler aşağıdaki linkten sitedeki ilgili adrese ulaşabilir.

https://www.change.org/p/g%C3%B6k%C3%A7eova-g%C3%B6l%C3%BC-n%C3%BCn-s%C3%BCs%C3%BC-alt%C4%B1nsivrisi-elden-gidiyor-tcmuglavaliligi-csbgovtr

GÖZDEN KAÇIRMAYIN