Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
SEFERİHİSAR'DA ZEYTİNLİK KATLİAMI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaENERJİ VE DOĞAL KAYNAKLARSEFERİHİSAR'DA ZEYTİNLİK KATLİAMI

SEFERİHİSAR’DA ZEYTİNLİK KATLİAMI

İzmir’in Seferihisar ilçesi yakınlarında, bölgeye jeotermal santral inşa etmek için yüzlerce yıllık zeytin ağaçlarının kesildiği iddia edildi. Çevreciler, katliamın JES işletmecileri tarafından gerçekleştiğini ve kesilen ağaçların kaçırılmak istendiğini öne sürdü.

Ege Bölgesi’nden JES’lerle ilgili olumsuz haberler gelmeye devam ediyor. Aydın’da vatandaşlar JES’ler yüzünden tarım yapamadıklarından ve meyve ağaçlarının bir bir kuruduğundan yakınırken, bir başka üzücü ve düşündürücü haber İzmir’in Seferihisar ilçesinden geldi.

Bölgedeki yaşam savunucuları, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda, Seferhisar’a bağlı Orhanlı Köyü’nde jeotermal şirketinin adeta zeytinlik katliamı yaptığı öne sürüldü. Paylaşımlarda, kesilen ağaçların fotoğraflarına da yer verilen çevreciler, yaşanan dramı” Seferihisar’da ciddi bir zeytinlik katliamı var. Yüzlerce yıllık zeytin ağaçlarını jeotermal İçin kesiyorlar” ifadeleriyle dile getirdi.

Yetkilileri göreve çağıran yaşam savunucuları, jeotermal şirketi yetkililerinin, kestikleri ağaçları bölgeden kaçırarak suçlarını gizlemek istediklerini ancak köy halkının buna izin vermeyerek, sabaha kadar nöbet tuttuklarını belirtti.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN