Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
KAYYUM BELEDİYEYE HAFRİYAT TEPKİSİ - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTÜRKİYEKAYYUM BELEDİYEYE HAFRİYAT TEPKİSİ

KAYYUM BELEDİYEYE HAFRİYAT TEPKİSİ

Van’da, kayyum tarafından yönetilen Van Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı araçların Van Gölü’ne hafriyat boşaltması çevrecilerin ve vatandaşların tepkisiyle karşılaştı.

Sosyal medyada görüntülerin yayımlanmasının ardından tepkilerin büyümesi üzerine iş araçları bölgeden çekildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Van Çev-Der Başkanı Ali Kalçık, Van Gölü’ne hafriyat dökülen yerin açılışı yapılan arıtma tesisleri ile 15 Temmuz Parkı arasındaki bölge olduğunu söyledi.

Kayyumların hafriyat yönetmeliğini ihlal ettiğini dile getiren Kalçık, “Belediyeler belirlenmiş alanlar dışında bir yere hafriyat dökemez, bu bir vahşettir” dedi.

Sosyal medya hesabından olayın görüntülerini paylaşan Mezopotamya Ekoloji Hareketi de Van Gölü’ne hafriyat atıkları ve moloz dökülmesine tepki gösterdi. Mezopotamya Ekoloji Hareketi, konuyla ilgili paylaşımında; ” Van Büyükşehir Belediyesi araçları tarafından getirilen hafriyat ve molozlar, Van Gölü’ne dökülüyor. Van Büyükşehir Belediyesi Van Gölünü kirletme!” ifadelerini kullandı.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN