Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
VATANDAŞIN DİNAMİT İSYANI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaENERJİ VE DOĞAL KAYNAKLARVATANDAŞIN DİNAMİT İSYANI

VATANDAŞIN DİNAMİT İSYANI

Aydın’ın Çine ilçesinde bir maden şirketinin, çalışmalar sırasında patlattığı dinamitler, hem bölgeyi hem de çevrede yaşayan vatandaşların hayatını cehenneme çevirdi. Patlamalar sırasında çekilmiş görüntüler, taş ocağının yarattığı sıkıntıları gözler önüne serdi.

Çine’nin suları ve fıstık çamları ile ünlü Topçam köyü, cehennem azabını andıran günler yaşıyor. Bölgede faaliyet gösteren bir maden işletmesinin çalışmalar sırasında patlattığı dinamitler ve çıkan toz, bölge halkını canından bezdirmiş durumda.

Madene yaklaşık 100 metre uzaklıkta yaşayan bir vatandaşın, patlamalar sırasında çekip paylaştığı görüntüler sosyal medyada bir anda gündem oldu. Görüntülerde, ardarda yaşanan patlamalar, patlamaların ardından yayılan toz ve tüm bu çileleri yaşayan vatandaşların tepkisi yer alıyor.

Yaşam savunucuları ve görüntüleri izleyen vatandaşlar, madenin yol açtığı problemlerin ve yaptığı patlamaların önüne geçilmesi için derhal yetkilileri göreve çağırdı.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN