Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
MUĞLA BAROSU: "AKBELEN ORMANINI VERMEYECEĞIZ. " - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaORMAN VE SUMUĞLA BAROSU: "AKBELEN ORMANINI VERMEYECEĞIZ. "

MUĞLA BAROSU: “AKBELEN ORMANINI VERMEYECEĞIZ. “

Muğla Barosu, iktidarın yıkıcı ekonomik politikalarından kaynaklanan ekolojik facialardan birinin de Akbelen Ormanları’nda yaşandığını belirterek, Baro olarak; ormanlarının yok edilmesine direnen vatandaşların yanlarında olduklarını belirtti.

Muğla Barosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, Muğla Milas’a bağlı İkizköy halkının,  termik santralin kömür ihtiyacını karşılanmak için kesilmek istenen Akbelen Ormanı için hem hukuki hem de toplumsal mücadele verdiği hatırlatıldı.

Geçen hafta Cumartesi sabahı kesim için bölgeye ekiplerin geldiğinin ancak köylülerin ekiplere direndiğinin hatırlatıldığı açıklamada şu iafadelere yer verildi:

“Gelen kesim ekiplerini yaklaşık 20 ağaç kestikten sonra ancak durdurabilen köylüler “Bir ağaç daha eksilmesin diye” o günden bu güne direniş çadırlarında gece gündüz nöbet tutuyor.

Mevcut iktidarın yıkıcı ekonomik politikaları yüzünden yaşanan ekolojik facialardan birisi ile bu defa da İkizköy, Akbelen Ormanı’nda karşı karşıyayız

Ulkenin doğal varlıklarını gözü dönmüş bir kar hırsı ile dur durak bilmeden talan eden bu zihniyet Anayasa, hukuk, mahkeme kararlarını dahi tanımıyor.

Muğla barosu olarak, adaletin; doğanın, yaşamın yanında tecelli etmesi adına tüm bilgi ve birikimimizi sunmayı bir borç biliriz.

Muğla Barosu olarak, Direnişlerini, hukuki sürece de taşıyan İkizköylülerin mücadelesini sahipleriniyoruz, yanlarındayız. destekçisiyiz.

Tek bir ağaç daha kesilmesin. Muğla Cennet Kalsın. “

GÖZDEN KAÇIRMAYIN