Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
KAZDAĞI EKOFEST'E SAYILI GÜNLER KALDI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERKAZDAĞI EKOFEST'E SAYILI GÜNLER KALDI

KAZDAĞI EKOFEST’E SAYILI GÜNLER KALDI

Dünyanın sayılı ekolojik festivallerinden ‘Kazdağı Ekofest’ için geri sayım başladı. Türkiye’nin dört bir yanından ekolojistler ve doğa severleri buluşturan festival, 18-22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

Balıkesir’e bağlı Altınoluk Mahallesi Narlı Köyü Üstü, Darıdere Tabiat Parkı’nda gerçekleşen festival bu yıl su temasıyla ve ‘Suya Sabuna Dokunuyoruz’ sloganıyla yapılıyor. Kazdağı Doğal Ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği tarafından organize edilen festival, pandemi nedeniyle geçen yıl yapılamamıştı.

Bu yıl 6.’sı gerçekleşecek olan festivalde katılımcılar, sulak alanları, sucul ekosistemleri, su hakkını, suyla ilgili daha bir çok şeyi panellerde tartışacak. Ayrıca seramik, ekoprint, doğal kozmetik, ritm atölyeleri düzenlenecek. Festival boyunca akşam saatlerinde de konserler düzenlenecek. Bunların dışında, festivale katılanlar, Kazdağları’nın temiz ve sağlıklı ortamında yürüyüş, yoga, pilates, yüzme gibi sporları yapma şansı yakalayacak. Festival alanındaki tüm etkinlikler ücretsiz olacak.

Festivale katılım için resmi olarak herhangi bir giriş ücreti talep edilmiyor. Ancak yapılan duyurularda; günübirlik geleceklerden 40 TL, çadırıyla konaklamak isteyenlerden de günlük kişi başı 60 TL bağışta bulunmaları rica edildi.

Organizasyon komitesi, festivalde çeşitli pandemi önlemlerinin de alındığını vurguladı. Buna göre, katılımcılar festival alanına HES kodlarını okutarak girebilecek. Tüm etkinliklerin açık alanda yapılacağını belirten festival komitesi, alanın çeşitli yerlerine dezenfektanlar konulacağını ve sosyal mesafe kurallarının uygulanacağını açıkladı. Bunların dışında, atölyelere sınırlı sayıda katılımcı alınacağı ve festival boyunca sağlık hizmetleri verileceği ifade edildi.

Festival boyunca isteyen kendi yiyeceğini yanında getirebilecek. Yiyecek getirmeyenler de sabah kahvaltısı için günlük 15 TL, öğle ve akşam yemeği için de 20’şer TL ödeyerek Ekofest mutfağından tabldot olarak yararlanabilecek. Bunun dışında, dileyenler festival alanında yapılacak olan gözlemelerle de ücret karşılığı karnını doyurabilecek.

Festival alanında telefon ve internetin çekmediğini hatırlatan organizasyon komitesi, insanların bunun yerine kuş cıvıltıları ve su sesi altında çok güzel vakit geçirebileceklerini belirtiyor.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN