Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
NALLIHAN'DAKİ YANGIN KONTROL ALTINDA - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTURİZMNALLIHAN'DAKİ YANGIN KONTROL ALTINDA

NALLIHAN’DAKİ YANGIN KONTROL ALTINDA

Ankara Nallıhan Kuş Cenneti’nde akşam saatlerinde yangın çıktı. Kuş Cenneti yakınındaki sazlıkta çıkan yangın güçlükle kontrol altına alındı.

Henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı Ankara Nallıhan Kuş Cenneti’nde akşam saatlerinde yangını çıktı. Bölgenin sazlık olması nedeniyle yangın rüzgarın da etkisiyle hızla büyümeye başladı. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye Çayırhan ve Nallıhan’dan itfaiye ekipler sevk edilerek yangına müdahale etti. 

Daha sonra bölgeye Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Orman Genel Müdürlüğü ekipleri ulaştı. Takviye ekipler de alevleri kontrol altına alabilmek için arazözler ve söndürme araçlarıyla çalışma başlattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yangının bataklık bölgede olması nedeniyle müdahalede zorlanıldığını açıkladı. Açıklamada, alevlerin çevreye sıçramaması için iş makineleri ile kafesleme çalışması yapıldığı belirtildi.

Yaklaşık 15 hektarlık alanda etkili olan alevleri bastırmak için ekipler yoğun çaba sarf etti. Yangın, itfaiyenin çalışmaları sonucu gece saatlerine doğru kontrol altına alındı.

TANER DEMİR- ANKARA UHA

GÖZDEN KAÇIRMAYIN