Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
ATA TOHUMLARI İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN SOFRALARINDA - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTARIMATA TOHUMLARI İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN SOFRALARINDA

ATA TOHUMLARI İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN SOFRALARINDA

Ankara Gölbaşı Belediyesi unutulmaya yüz tutmuş yerli tohum geleneğini yeniden canlandırmak amacıyla ürettiği ata tohumlarından yetiştirdiği mahsulleri ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarına taşıyor.

Gölbaşı Belediyesi, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı daha sağlıklı bir nesil haline getirmek için, unutulmaya yüz tutmuş olan yerli tohum geleneğini yeniden canlandırmak amacıyla, mahsulleri ve fideleri Gölbaşı halkıyla buluşturmaya devam ediyor.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından, ata tohumları ile yetiştirilmiş mahsulleri, Paylaşım Noktası aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdıklarını söyleyerek; “Ben çiftçilerimizden şunu rica ediyorum. Lütfen ata tohumumuza sahip çıkalım. Gelecek nesillerimiz için ata tohum çok önemli. Tarım ve hayvancılık ekonomimize geleceğimize yön verecek. Atılan küçük adımlar ile ülkemiz yeşillenecek” dedi.

‘İhtiyacın Yoksa Atma, Paylaş’

 Giyimden eşyaya kadar her türlü malzemenin mağazada sergilenerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını anlatan Ramazan Şimşek “Her yaşta ihtiyaç sahibi vatandaşımızın giyim ihtiyacını karşılamakla birlikte, çeşitli ev eşyaları ve beyaz eşya taleplerine de yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hayırsever vatandaşlar tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Paylaşım Noktası’na verilen ürünler, görevliler tarafından temizlendikten ve hijyen kurallarına uygun hale getirildikten sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor” diye konuştu.

 “İhtiyacın yoksa atma, paylaş” sloganıyla düzenlenen kampanyanın hayırsever vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılaştığını da aktaran Ramazan Şimşek “Kampanya dahilinde vatandaşlarımız, kullanılabilecek durumda olan çeşitli giyim ve ev eşyalarını Paylaşım Noktası’na veriyor. Bu sayede hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında bir gönül köprüsü oluşuyor. Bizlere 485 53 36-38 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.  Siz de atmayın paylaşın” sözleriyle vatandaşlara çağrıda bulundu. 

GÖZDEN KAÇIRMAYIN