Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
MERAL AKŞENER AKBELEN DİRENİŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaORMAN VE SUMERAL AKŞENER AKBELEN DİRENİŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ

MERAL AKŞENER AKBELEN DİRENİŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ

iYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Akbelen ormanları maden için yok olmasın diye haftalardır direnen Milas İkizköy halkını ziyaret etti.

 Meral Akşener ve Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergün, Muğla’nın Milas ilçesinde bulunan İkizköy yakınlarındaki Akbelen Ormanı’nın kesimine karşı nöbet eylemi başlatan bölge halkını ziyaret etti.

Meral Akşener’e direniş hakkında bilgi veren köylüler ve çevreciler, termik santrale kömür sahası açmak için çaba sarfeden madencilerin bölgedeki ağaçları tahrip ettiğini belirterek; “Her tarafı talan etmişler. Tazecik çamları mahvetmişler. Ciğerlerimizi dağladılar. Bizden ve direnişten korktukları için şimdi de bizi buradan çıkarmaya kalkışıyorlar. Ama yılmayacağız. Direneceğiz. Çünkü bizim çoluğumuza çocuğumuza verecek hiçbir şeyimiz kalmadı. Yetti artık” dedi.

İkizköy Çevre Komitesi’nden Necla Işık ise son olarak yangın bahanesiyle 105 ağacın kesildiğini belirtti. Akbelen Ormanı’nı vermemek için mücadeleyi sürdüreceklerini ifade eden Işık, “İkizköylü olarak sizlerden tek isteğim şu ormanı kurtaralım” dedi. Işık ayrıca geçtiğimiz günlerde jandarmanın nöbetteki bölge halkını darp etmesini de dile getirdi.

Direnişçileri dinleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de kadınların Akbelen Ormanı’ndaki mücadelesine dikkat çekerek, “Burada da doğa, çevre, orman, toprak, su gibi konularda kadınlar, özellikle de köylü kadınlar organize oldu. Allah bin kere razı olsun. Dikkat çektiğiniz için buraya el sürülememiş. O sesi çıkarmasanız, bu orman çoktan gitmişti. Bu tür mücadelelerde bedel ödenir, biliyorum. Ama çok hayırlı ve mübarek mücadeledir” dedi. 

GÖZDEN KAÇIRMAYIN