Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
RİVA'DA KOY TEMİZLİĞİ - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERRİVA'DA KOY TEMİZLİĞİ

RİVA’DA KOY TEMİZLİĞİ

Frosch, Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) ve Migros beraberce önemli bir projeye imza attı. #Doğanıngücüyletemizlik sloganıyla hareket eden paydaşlar, deniz temizliği etkinliğinde buluştu. Doğal yaşamı koruma hedefiyle gerçekleşen proje kapsamında Riva 2. Koyu, üç kurumun iş birliği ve gönüllü katılımcıların desteğiyle temizlendi. Etkinlik ile sahildeki 60 kg çöpün denizlere karışması engellendi.

Kirlilik ve ekosistemdeki bozulmalar sebebiyle pek çok deniz canlısı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Tüm dünyanın ortak sorunu olan bu konuya dikkat çeken Frosch, marka değerleri arasında yer alan doğa ve çevre dostu yaklaşımda yeni bir adım daha attı. Frosch’un TÜDAV ve Migros ile birlikte yürüttüğü proje kapsamında Riva 2. Koyu, doğanın gücüyle temizlendi. 

Sahilden 60 kg çöp toplandı

Temizlik etkinliği, denizlerdeki kirlilik sorununu da gözler önüne serdi. Etkinlikte 60 kg çöp toplandı. Toplanan atıklar; metal, plastik, cam ve diğerleri olmak üzere 4 gruba ayrılırken plastik atıkların fazlalığı dikkat çekti. Deniz temizleme etkinliğiyle çöplerin denize ulaşması ve deniz canlılarına zarar vermesi engellendi.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN