Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
ANKARA'DA YEŞİL ALAN ATAĞI SÜRÜYOR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTÜRKİYEANKARA'DA YEŞİL ALAN ATAĞI SÜRÜYOR

ANKARA’DA YEŞİL ALAN ATAĞI SÜRÜYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te yeşil alan atağını sürdürüyor. Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yıllardır atıl durumda bulunan yaklaşık 62 bin metrekarelik alan, Gazi Park adıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılarak Başkentlilerin hizmetine sunuldu. Etkinlik çayırından Nilüfer göletine, spor sahalarından çocuk oyun alanlarına kadar oldukça geniş bir alana sahip olan Gazi Park, Başkentlilerden tam not aldı.

????????????????????????????????????

 Büyükşehir Belediyesi, Ankara’yı yeşilin de başkenti yapmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı açılışları kapsamında 13 adet semt parkını Başkent’e kazandıran Büyükşehir Belediyesinin yeşil alan atağı sürüyor.

????????????????????????????????????

62 BİN METREKARELİK YEŞİL ALAN

      Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Atatürk Orman Çiftliği arazisi içerisinde bulunan ve yıllardır atıl durumdaki yaklaşık 62 bin metrekarelik alanı Gazi Park adıyla,  Başkentlilerin keyifli zaman geçirebilmeleri için hizmete açtı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasını korumak amacıyla Etimesgut- Bahçekapı Mahallesi sınırları içerisinde, Güvercinlik Caddesi ile Çiftlik Caddesi kesişiminde yapılan park, 7’den 70’e herkese hitap eden aktivite ve dinlenme alanlarıyla Ankaralıların yeni doğa alanlarından olacak.

????????????????????????????????????

PLAJ VOLEYBOL SAHASINDAN NİLÜFER GÖLETİNE

Park içerisinde çim tepeler, çocuk oyun grupları, çocuk kum havuzu, kol balıklarının yüzdüğü Nilüfer Göleti, açık hava sinema gösterimi, uçurtma etkinliği gibi pek çok aktivitenin yapılacağı etkinlik çayırı, basketbol ve plaj voleybolu sahaları, badminton ve tenis kortları, tavuk, horoz, tavşan, cüce keçi, tavus kuşu ve midillilerin özgürce gezdiği evcil hayvan serbest gezinti alanı, bisiklet yolu ile tuvalet ve otopark da yer alıyor.

Hizmete açıldığı günden bu yana Başkentlilerin uğrak noktası haline gelen park, vatandaşların kısa sürede beğenisini toplayarak tam not aldı.  Parka gelen vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi.

????????????????????????????????????

GÖZDEN KAÇIRMAYIN