Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
SAHİLLERİN TEMİZLENMESİ İÇİN EL ELE VERDİLER - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERSAHİLLERİN TEMİZLENMESİ İÇİN EL ELE VERDİLER

SAHİLLERİN TEMİZLENMESİ İÇİN EL ELE VERDİLER

İklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konularında farkındalık yaratan çalışmalarıyla dikkat çeken DeFacto, Uluslararası Kıyı Temizleme Günü’nde, Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA temsilcileriyle birlikte Caddebostan Sahili’ni temizledi. Bir saat süren temizlik çalışmalarının sonucunda 38 kilo çöp toplanarak geri dönüşüme kazandırıldı.

Son dönemde iklim değişikliğinin dünya ve Türkiye’deki etkilerine yönelik farkındalık çalışmalarını sürdüren ve bunu Doğa Kalp Ben temasıyla koleksiyonlarına taşıyan DeFacto, 18 Eylül Uluslararası Kıyı Temizleme Günü’nde Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA temsilcileriyle birlikte Caddebostan Sahili’ndeki kıyı temizleme etkinliğine katıldı.

DeFacto çalışanlarından oluşan gönüllüler, denizlerdeki kirliliğinin azaltılmasına katkı sağlamak için sabahın erken saatlerinde Caddebostan Sahili’nde Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA ekibiyle buluştu. Katılımcılar sahil şeridi boyunca çöpleri topladı. 150 kişi tarafından bir saat süren temizlik çalışmalarının ardından 31 kilo cam, 8 kilo kâğıt toplandı. 3 litre petrol ve 200 litre su tasarrufu sağlandı. Etkinliğin bitiminde toplanan atıkların değerlendirilmesi yapıldı. Çevre kirliliğine karşı farkındalık yaratılmaya çalışıldı.

DeFacto sürdürülebilir gelecek için çalışıyor

DeFacto, çevreye olan hassasiyeti ile ürünlerden, plastik kullanımındaki duyarlılığa, doğal kaynakların sorumlu kullanımıdan, döngüsel ekonomiye katkı sağlamaya kadar birçok alanda çalışmalar yürütüyor. Yakın zamanda bu çalışmalar kapsamında ormanların yeniden yeşermesini sağlamak amacıyla TEMA Vakfı’na fidan bağışında bulunan DeFacto, çalışanlarının gönüllü katılımı ile Çerkezköy’de hatıra ormanı oluşturdu.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN