Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
WWF-TÜRKİYE LİSELİ DOĞA ÖNCÜLERİNİ ÇAĞIRIYOR! - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERWWF-TÜRKİYE LİSELİ DOĞA ÖNCÜLERİNİ ÇAĞIRIYOR!

WWF-TÜRKİYE LİSELİ DOĞA ÖNCÜLERİNİ ÇAĞIRIYOR!

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) 2017’den bu yana 500 okulla yürüttüğü Doğa Öncüleri Gençlik Programı’na lise öğrencileri ve lise öğretmenlerini çağırıyor. Doğa Öncüsü olarak bir doğa koruma projesi yazıp yürütmek isteyen lise öğrencileri, bir öğretmenleri liderliğinde Doğa Öncüleri Gençlik Programı’na katılabiliyor.

Doğa Öncüleri Programı gençleri proje yönetimi ve liderlik becerilerini geliştiren, toplumsal dönüşüm ve değişime hizmet eden bir eylem projesi. Program öğrencilerin projelerini planlama ve uygulama sürecinde dünyada ve toplumda görmek istedikleri değişimin bir parçası olmalarını hedefliyor. WWF-Türkiye Eğitim departmanı ve gönüllüleri program süresince öğrencilere mentörlük ve rehberlik sağlıyor.

Doğa Öncüleri Gençlik Programı çerçevesinde gençlerin doğa adına değişim yaratma gücünü ortaya çıkarmak amacıyla  

  • Sürdürülebilir Gıda ve Gıda Atıkları
  • Tatlı Su ve Denizler
  • Biyoçesitlilik, Yaban Hayatı ve Doğa
  • Plastikler
  • İklim ve Enerji

olmak üzere beş modülde projeler yürütülüyor. 

Yukarıdaki alanlarda yürütecekleri projeleri ile etkili bir değişim yaratan ve değerlendirme aşamasını geçen “Doğa Öncüleri” projelerini Ulusal Çevrimiçi Gençlik Konferansı ve Uluslararası Çevrimiçi Genç Panda Ödülü gibi ortamlarda duyurma şansını elde edecek.

Doğa Öncülerine liderlik edecek öğretmenler 1 Kasım 2021 tarihine kadar aşağıdaki bağlantıdaki formu doldurarak Dağa Öncüleri Gençlik Programı’na başvuru yapabilir. Programın tanıtımı amacıyla Doğa Öncüsü Öğretmenlere yönelik düzenlenecek çevrimiçi webinarın bilgileri ve katılım bağlantısı başvuru yapan öğretmenlerin e-posta adresine ayrıca gönderilecek.

Doğa Öncüleri Gençlik Programı Başvuru Formu:

https://docs.google.com/forms/d/1dSZa6wxARiYcTS3iBNEQw-2aH-vIv5Wp35Sok_wY2FM/edit

GÖZDEN KAÇIRMAYIN