Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
GÜZELMANSUR KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURLARI İLE BİR ARAYA GELDİ - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaİMAR VE ŞEHİRCİLİKGÜZELMANSUR KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

GÜZELMANSUR KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu, CHP Antakya Kadın Kolları İlçe Başkanı Alev  Gümüş Aksaray ve Emek Mahallesi’nde Kentsel dönüşüm nedeni ile mahallelilerin sorunlarını dinlemek üzere Aksaray Mahallesi’nde düzenlenen toplantıya katıldı.

Toplantıda mağduriyetlerine çözüm isteyen vatandaşların sorularına tek tek cevap veren Güzelmansur, gerek Aksaray gerek Emek mahallesinde Kentsel dönüşümden dolayı yaşanan mağduriyetleri yakından takip ettiklerini ve bölgede hiçbir vatandaşın mağdur olmaması için çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.

Vatandaşların sorunlarını da dinleyen Güzelmansur  bu mahallelerde kentsel dönüşüm adı altında ranta müsaade etmeyeceklerini belirterek, “Bu mahallelerde yaşayan insanlar emekçi insanlar, bu mahallede yaşayanların her kuruşunda alınteri var, burada bir mağduriyet varsa biz her zaman mağdur vatandaşımızın, emekçimizin yanındayız. Bizler sizlerin hassasiyetlerini çok iyi anlıyoruz, sıkıntı var ve farkındayız TOKİ ise TOKİ, Belediye ise Belediye biz herkes ile görüşeceğiz ve durumunuzu değerlendireceğiz”dedi.

Mahallede toplantıya katılan mahalle sakinleri sorunlarını dile getirirken duygu dolu anlar da yaşandı, mahalleliler Güzelmansur’a “Evimizi alırken ölü paralar teklif ediyorlar, verecekleri evler için bizden talep ettikleri paralar  çok yüksek. Bizler nasıl tekrar ev sahibi olacağız? Bu şartlarda evlerimizin değerini verseler bizde yeni evlerde oturmak isteriz ama verdikleri paralar ile istedikleri paralar arasında çok fark var. Bizim gibi emekçi ve gariban insanların bu paraları ödeme gibi bir şansı yok. Buralarda çok büyük mağduriyetler var. Belediye kentsel dönüşüm adına emlakçılık yapıyor, rant peşinde koşuyor” şeklinde konuştu.

Milletvekili Güzelmansur ve CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu konunun takipçisi olacaklarını belirterek, mahalle sakinlerine her zaman yanlarında olduklarını ifade ettiler.

Mahalle toplantısında “Evimiz yıkılmasın” diyerek ağlayan bir çocuğu da sakinleştiren ve özel ilgilenen CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu onu teselli etti.

BÜLENT CİFCİFLİ- UNİ HABER AJANSI

GÖZDEN KAÇIRMAYIN