Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
ANKARA MAVİ YOL İLE ÖRÜLÜYOR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERANKARA MAVİ YOL İLE ÖRÜLÜYOR

ANKARA MAVİ YOL İLE ÖRÜLÜYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bisiklet yollarını birer birer tamamlarken diğer yandan da yeni mavi yollar için çalışmalarını sürdürüyor. Başkent’te pandemi nedeniyle ertelenen 53,6 kilometrelik bisiklet yolu projesinin ihalesi yapıldı. Çalışmaların bir yılda tamamlanmasını hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Etimesgut-Eryaman bölgesinde 2670. Cadde’deki bisiklet yolu çalışmalarına başladı. 

default

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın sağlıklı, ekonomik, çevreci, erişilebilir, güvenli ve sürdürülebilir ulaşım hedefleri arasında yer alan 53,6 kilometrelik “Bisiklet Yolu Projesi”nde çalışmalar hızla ilerliyor.

2,5 kilometrelik 1. etap olan Milli Kütüphane-Beşevler güzergahından sonra birçok üniversite kampüsü ve organize sanayi bölgesinde mavi yolları bisikletseverlerin kullanıma açan Büyükşehir Belediyesi son olarak Gölbaşı Mogan Park içerisindeki bisiklet yolunu da tamamladı.

Başkent’te mavi yolların sayısı her geçen gün artarken, şimdi de Etimesgut-Eryaman bölgesinde yer alan 2670. Cadde’deki bisiklet yolu inşaat çalışmalarına başlandı.

default

53,6 KİLOMETRELİK BİSİKLET YOLUNUN 1 YILDA TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bugüne kadar 2,5 kilometrelik ulaşım amaçlı bisiklet yolu, 30 kilometrelik üniversite ile park içi ve sanayi bölgelerinde bisiklet yolu yapıldı.

Pandemi nedeniyle ara verilen ve normalleşme sürecinin ardından ihalesi yapılarak başlanan toplam 53,6 kilometrelik bisiklet yolu projesinin 1 yıl içinde tamamlanması planlanırken, hazırlanan bisiklet yolu güzergah projelerinin tamamı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından onaylandı. Geriye kalan 9 etabın inşaat ihalesine 6 Ekim 2021 tarihinde çıkan Büyükşehir Belediyesi, Eryaman Batı güzergahında inşaat çalışmalarına başladı.

default

 Yenimahalle’de Bisiklet Kampüsü’nü hizmete açan ve Eryaman Batı Güzergahı’nda inşaat çalışmalarını başlatan Büyükşehir Belediyesi, diğer şu güzergahlarda ise inşaat çalışmalarına başlayacak :

2.Etap – Üniversiteler Güzergahı

3. Etap – Ümitköy-Etimesgut Güzergahı

4. Etap – Sıhhiye-Cebeci Güzergahı

5. Etap – TOBB Güzergahı

6. Etap – Eryaman Batı Güzergahı

7. Etap – Eryaman Göksu Güzergahı

8. Etap – Batıkent-İvedik Ostim Güzergahı

9. Etap – Ankara Büyükşehir Belediyesi- AKM Güzergahı

10. Etap – Bisiklet Kampüsü – İstanbul Yolu Metrosu

default

GÖZDEN KAÇIRMAYIN