Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
İSTANBUL’DAKİ TSUNAMİ TEHDİDİ MASAYA YATIRILDI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERİSTANBUL’DAKİ TSUNAMİ TEHDİDİ MASAYA YATIRILDI

İSTANBUL’DAKİ TSUNAMİ TEHDİDİ MASAYA YATIRILDI

İstanbul’un deprem ve tsunami tehdidi, İBB’nin ev sahipliğinde konuşulacak. Uzman kişi ve kurumlar, ‘5 Kasım Dünya ‘Tsunami Farkındalık Günü Etkinliği’nde bir araya geldi. 5, 6 ve 7’nci sınıf öğrencilerinin paylaştığı’ Tsunami’ temalı resimlerin yer aldığı programda tsunami hakkında bilinmesi gerekenler, önleyici projeler ve riskler konuşuldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentin deprem ve tsunami risklerine dikkat çekmek için konunun uzman kişi ve kurumlarını ağırladı. İBB Bakırköy Ek Hizmet Binası’nda gerçekleşen buluşma 5 Kasım’da,  ‘Dünya Tsunami Farkındalık Günü’ kapsamında düzenlendi. Programda, tsunami hakkında bilinmesi gerekenler, önleyici projeler ve riskler konuşulurken, uluslararası katılımcılar programa çevrimiçi uygulama üzerinden bağlandı

İstanbul’un deprem ve tsunami tehdidine dikkat çekmeyi amaçlayan buluşma; İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı Deprem ve Zemin İnceleme Müdürlüğü ile Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE),Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) işbirliğinde ve İstanbul Oğuzkaan Koleji’nin katkılarıyla gerçekleşti.

ÇOCUKLARDAN RESİM SERGİSİ

5 Kasım Dünya Tsunami Farkındalık Günü Etkinliği, öğrencilerin çizdiği resimlerden oluşan bir nevi sergiye de ev sahipliği yaptı. İstanbul Oğuzkaan Koleji öğrencilerinin ‘Tsunami’ temasıyla paylaştığı resimler, sunumla katılımcılara gösterildi.

“DÜNYA TSUNAMİ FARKINDALIK GÜNÜ

5 Kasım Dünya Tsunami Farkındalık Günü için ülkemizde, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararı ve Hükümetlerarası Oşinografi Komisyonu’nun genelgesi uyarınca 2016 yılından beri etkinlikler gerçekleştiriyor. Tsunaminin oluşma nedenleri ve riskleri ile doğru politikalara ve önlemlere dikkat çekiliyor.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN