Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE KÜRESEL SALGIN ANTALYA'DA KONUŞULACAK - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaÇEVRE VE EKONOMİİKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE KÜRESEL SALGIN ANTALYA'DA KONUŞULACAK

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE KÜRESEL SALGIN ANTALYA’DA KONUŞULACAK

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) iş birliği ile düzenlenen “TUSAF 16.Uluslararası Kongre ve Sergisi”, 11-14 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek.

“İklim Değişikliği ve Küresel Salgın” teması ile düzenlenecek kongrede ulusal ve uluslararası 1000 delegenin ağırlanması bekleniyor.Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı RifatHisarcıklıoğlu, Toprak Mahsulleri Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ahmet Güldal’ınyer alacağıve Taban Gıda’nın desteklediği kongrede, buğday ve un piyasaları, tarımda sürdürülebilirlik dinamikleri gibi önemli konular masaya yatırılacak.

Organizasyonda un, makarna ve yem sanayicileri, tüccarları, tedarikçileri, değirmen makinecileri ve fırıncılık mamulleri üreticileri gibi birçok sektör paydaşı bir araya gelerek, hububat sektörünün güncel durumunu ve geleceğini değerlendirecek.

Sektörün önemli organizasyonlarından biri olan kongrede,iklim değişikliği, salgın sonrası hububat ve un piyasaları, tarımda sürdürülebilirlik dinamikleri, dünya tahıl politikaları ve ticaret konuları ele alınarak yaşanan sorunlara yönelik çözüm önerilerinin ortaya konulması hedefleniyor.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN