Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
ELEKTROMANYETİK ALANLAR VE ETKİLERİ MASAYA YATIRILACAK - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaENERJİ VE DOĞAL KAYNAKLARELEKTROMANYETİK ALANLAR VE ETKİLERİ MASAYA YATIRILACAK

ELEKTROMANYETİK ALANLAR VE ETKİLERİ MASAYA YATIRILACAK

Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, İstanbul Tabip Odası ve İstanbul Barosu tarafından düzenlenen Çevre ve İnsan Sağlığı İçin Elektromanyetik Alanlar ve Etkileri Günleri (EMANET 2021) Etkinliği 12-13 Kasım 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenlenecek.

Washington Üniversitesi’nden Prof. Dr. Henry Lai (ABD), ICOH Uluslararası İş Sağlığı Kurulu Radyasyon ve Çalışma Bilimsel Komitesi Sekreteri Dr. Alberto Modenese (İtalya) ve EHT Çevre Sağlığı Vakfı İcra Direktörü Theodora Scarato’nun (ABD) uluslararası konuşmacı olarak yer alacağı EMANET2021 kapsamında yurtiçinden ise birbirinden değerli 29 konuşmacının yer alacağı 10 oturum gerçekleştirilecek.

Etkinlikte, Sağlık, Hukuk ve Mühendislik alanından uzman isimler bir araya gelecektir. Üniversiteler, Kamu Kurumları, Sivil Toplum Örgütleri ve vatandaşlarımızı buluşturacak etkinlikte toplumda merak edilen sorular tartışılacak.

EMANET 2021 etkinliğinde; Baz İstasyonları ve cep telefonları kanser yapar mı? Çocuklara cep telefonu kullandırmalı mıyız? Cep telefonu kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? Cep telefonu alırken Elektromanyetik alan açısından nelere dikkat etmeliyiz? Yüksek gerilim hatları ya da trafo merkezleri yakınında oturmak ne kadar sağlıklı? MR çektirirken radyasyona maruz kalır mıyım? Mikrodalga fırınlarda yemek ısıtmak güvenli mi? 5G teknolojisi geleceğimizi nasıl şekillendirecek? 5G ile Covid19 pandemisi arasında bir ilişki var mı? Elektromanyetik alanların yoğun olduğu çalışma birimlerinde, işçi sağlığı ve iş güvenliği açısından alınacak tedbirler nelerdir? İşçi sağlığı ve iş güvenliği kriterleri arasında elektromanyetik alan maruziyeti var mıdır? Ülkemizdeki, elektromanyetik alan limit değerleri güvenli midir? Elektromanyetik alanlarla ilgili güvenlik prosedürleri yeterli mi? Diğer ülkeler ne tür tedbirler alıyor? Evimizin karşısındaki baz istasyonu ile ilgili ne tür hukuksal bir süreç işletilmelidir? sorularına ve daha birçok soruya yanıtlar üretilecek.

Davetli ulusal, uluslararası konuşmacılar, oturumları, hakem kurulunca değerlendirilerek kabul edilen bildiri oturumlarının çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN