Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
SOKAK HAYVANLARINA AYRILAN BÜÇE DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERSOKAK HAYVANLARINA AYRILAN BÜÇE DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?

SOKAK HAYVANLARINA AYRILAN BÜÇE DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bazı sosyal medya hesaplarından, belediyeni sokak hayvanları için ayırdığı bütçe hakkında “yarı yarıya düşürüldü” ifadeleri kullanılarak paylaşımlarda bulunulması üzerine bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sokak hayvanları için yaptığı harcamaların tek bir kalemden değil farklı kalemler ve birimlerden yapılan harcamalardan oluştuğu hatırlatılarak şu ifadelere yer verildi:

“Belediyemiz tarafından 2021 yılında sahipsiz sokak hayvanları için toplamda 26 milyon 610 bin TL bütçe ayrılmış, yıl içindeki ek bütçeler ile yapılan harcamalar 41 milyon 91 bin TL’ye ulaşmıştır. 2022 yılında ise toplamda 31 milyon 675 bin TL bütçe ayrılmış olup, yıl içerisinde ihtiyaç duyulması halinde bu bütçeye ek ödemeler yapılacaktır.

Tüm bu bilgiler ışığında, bütçenin “yarı yarıya düşürülmesi” söz konusu değildir. ABB olarak can dostlarımız için başta Karataş Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi olmak üzere birçok yeni projeyi hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.”

GÖZDEN KAÇIRMAYIN