Ana SayfaDÜNYABÜYÜKELÇİLİKTEN ANLAMLI HAREKET

BÜYÜKELÇİLİKTEN ANLAMLI HAREKET

Sri Lanka’nın Kolombo kentinde bulunan İsviçre’nin “Sri Lanka ve Maldivler Büyükelçiliği”, elçilik binasının bahçesindeki çimleri ve otları söküp yerine sebze ekmeye başladı. Büyükelçilikten yapılan açıklamada; gıdada sıkıntının yaşandığı şu dönemde, ülke ekonomisi ve gıda arzına destek olmak için böyle bir çalışma yapıldığı belirtildi.

Büyükelçilik yetkilileri, konuyla ilgili çalışmalarını kurumun sosyal medya hesaplarından duyurdu. Elçilik bahçesindeki çimen ve otların sökülerek, yerlerine sebze dikildiğinin hatırlatıldığı açıklamada, dünyada yaşanan gıda krizine vurgu yapıldı ve böyle bir dönemde bahçede çim yerine sebze ve baharat yetiştirilmesinin, dünyada yaşanan gıda sıkıntısının önüne bir nebze de olsa geçilmesi amacıyla gerçekleştirildiği belirtildi.

Büyükelçilik açıklamasında; “1 Ağustos İsviçre Ulusal Günü’nde Büyükelçilik sürdürülebilir sebze bahçesinin açılışını gerçekleştirdi. Sri Lanka yetkililerinin de desteğiyle, yaşanan gıda sıkıntısı sırasında gıda arzına katkı ve destek olmak üzere sebze, meyve ve baharat içeren çok çeşitli bitkiler ekilerek, çimlerin olduğu alan sebze bahçesine dönüştürüldü” denildi.

Sosyal medyadan çalışmalar ve bahçenin açılışı ile ilgili çeşitli fotoğraflar da paylaşan İsviçre Büyükelçiliği yetkilileri, bahçenin son durumunu da kapak fotoğrafı yaptı.

DIŞ HABERLER SERVİSİ

GÖZDEN KAÇIRMAYIN