Ana SayfaÇEVRE VE SAĞLIKHASTANE KORİDORUNDA TEPKİ ÇEKEN TEMİZLİK

HASTANE KORİDORUNDA TEPKİ ÇEKEN TEMİZLİK

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan temizlik skandalı vatandaşın tepkisini çekti. Bir temizlik görevlisinin, hastane koridorundaki tozlu bir çiçeği, koridordan gelip geçen ve aralarında hastaların da bulunduğu insanlara aldırış etmeden temizlemesi tepki topladı.

Olay, Dr Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi A Blok giriş katında yaşandı. Bir kadın görevli, etrafındaki kalabalığa aldırmadan ve herhangi bir önlem almadan, koridorda bulunan yapay bir çiçeği temizlemeye başladı. Bu sırada çiçekten çıkan yoğun toz çevreye yayıldı. Aralarında hastaların da olduğu, koridordan geçen vatandaşlar, temizlikçinin yöntemine tepki gösterdi.

Hastane ortamının son derece hijyenik olması gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar, “Böyle temizlik yapılmaz. Buradan hasta insanlar da geçiyor ve bu insanların toza maruz kalmaması gerekir. Bu yüzden, temizlik yapılırken, herkesin çok hassas davranması gerekiyor. Bu toz bütün koridora yayıldı ve belki de hastalar bunu teneffüs etti. Olumsuz bir durum ortaya çıkarsa bunun hesabını nasıl verecekler” diyerek skandala tepki gösterdi.

Bu arada olay yerine gelen bir güvenlik görevlisi, bir hastane yetkilisi ve bahse konu temizlik görevlisi, tesadüfen orada olan ve olayı görüntüleyen Uni Haber muhabirine engel olmaya çalıştı. Muhabirimizi tehdit eden ve görüntüleri silmesini isteyen görevliler, vatandaşların tepkisi üzerine geri adım atmak zorunda kaldı.

HAYRİYE OKAR / İSTANBUL UHA

GÖZDEN KAÇIRMAYIN