Ana SayfaENERJİ VE DOĞAL KAYNAKLARGAZİANTEP'TE ENERJİ AKIŞI NORMALE DÖNDÜ

GAZİANTEP’TE ENERJİ AKIŞI NORMALE DÖNDÜ

Zorlu Enerji; Deprem nedeni ile doğal gaz arzı kesintiye uğrayan Gaziantep’te kaçak tarama kontrolleri ve doğal gaz verme çalışmalarının tamamlandığını ve kente 20 Şubat’tan itibaren enerji verildiğini açıkladı.

Zorlu Enerji’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“10.02.2023 tarihinde şehrin Basınç Düşürme İstasyonuna doğal gaz ulaşmış olup, kaçak tarama kontrolleri ve doğal gaz verme çalışmaları tamamlanarak, 19.02.2023 Pazar günü itibarıyla faaliyetler normale dönmüştür.  

Gazdaş Gaziantep Doğalgaz Dağıtım Şirketi olarak diğer dağıtım şirketleri ile sayaç okuma firmamız ve iç tesisat firmalarından alınan destekle oluşturduğumuz 300 kişilik ekip ve 170 araç ile il genelinde yaklaşık 4 bin km’lik boru hattında gerçekleştirilen testler ve alınan güvenlik tedbirlerini takiben tüm şebekeye ve binalara doğal gaz arzı sağlanmıştır.   

Gaz verme kontrolleri sırasında konutlarında bulunamayan vatandaşlar, kapılarına bırakılan not ve SMS mesajı ile Zorlu Enerji internet sitesi üzerinden konutlarına gaz alma işlemini başlatmak üzere başvuru yapabilecekleri konusunda bilgilendirilmişlerdir.

Zorlu Enerji olarak, bütün milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.”

GÖZDEN KAÇIRMAYIN