Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
ÖNCE TOPLANIYOR SONRA BERTARAF EDİLİYOR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaÇEVRE VE SAĞLIKÖNCE TOPLANIYOR SONRA BERTARAF EDİLİYOR

ÖNCE TOPLANIYOR SONRA BERTARAF EDİLİYOR

Depremin yaralarını sarmak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSTAÇ AŞ Hatay’da depremzedelerin yaşadığı bölgelerde çöplerin toplanması ve hijyenin sağlanması için depremin ilk günlerinden beri görevde.

İSTAÇ, Kent Temizlik Müdürlüğü, Endüstriyel Atık Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Atık İşletme Müdürlüğü birimleri olmak üzere toplamda 26 araç 93 personel ile çalışmalarına devam ediyor. Ekipler; çadır kent, hastane, aşevleri, kamu kurumları, mobil büfeler ve yardım noktaları gibi atık yoğun noktalarda çalışmalarına ağırlık vermiş durumda.

Bölgede toplanan çöpler, ilk etapta kamyonlar aracılığı ile çöp sahasına götürülüyor. Daha sonra çöp düzenli depolama sahasına taşınıyor ve burada bertaraf edilmesi için gerekli işlemler yapılıyor.

Bölgede deprem sonrası enkaz ve atık kaynaklı herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına, çalışmalara devam ettiklerini belirten İSTAÇ Saha Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Fatih Uğur, hastalık patojenlerinin oluşmaması için deprem bölgesine atık yönetimi konusunda kesintisiz desteğe devam edeceklerini ifade etti.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN