Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
YALIKAVAK MARİNA'YA 'TEMİZ MARİNA SERTİFİKASI' - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTÜRKİYEYALIKAVAK MARİNA'YA 'TEMİZ MARİNA SERTİFİKASI'

YALIKAVAK MARİNA’YA ‘TEMİZ MARİNA SERTİFİKASI’

The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından “2022 Yılının Süper Yat Marinası” seçilen Yalıkavak Marina, 2023 Temiz Marina Sertifikasını da Almaya Hak Kazandı.

Dünya yatçılık sektörünün en prestijli kurumlarından biri olan The British Yacht Harbour Association’ın (TYHA) düzenlediği “Dünyanın En İyi Marinası” oylamasında tekne sahipleri ve deniz tutkunları tarafından en çok oyu alarak “2022 Yılının Süper Yat Marinası” seçilen Yalıkavak Marina, aynı zamanda Temiz Marina Sertifikasının da sahibi oldu. 

TYHA tarafından Marina kıyı ve iç sularının temizliğinin önem ve farkındalığını artırmak amaçlı tasarlanan Temiz Marina (Clean Marina) Sertifikası için marinalarda; çevre koruması, marina hizmetleri ve güvenliği, sürdürülebilir ve yenilenebilir servisler gibi üst düzey standartlarda sunulan hizmetlerin yanı sıra, marinaların fiziki yapıları ve uygulama esasları baz alınarak misafir memnuniyeti odaklı hizmet kriterleri değerlendirmeye alınıyor. Tüm bu kriterleri yerine getiren Yalıkavak Marina, sürdürülebilir ve çevre dostu hizmet ve yönetim anlayışı ile Temiz Marina Sertifikasına layık görüldü.

Dünya çapında aldıkları ödüller arasına eklenen Temiz Marina Sertifikasını almanın onurunu yaşadıklarını ileten Yalıkavak Marina, Marina Direktörü Deniz Akaltan; “Bodrum, Türkiye’nin en önemli destinasyonlarından biri. Bu kimliği koruyabilmek ve önümüzdeki yıllara daha da geliştirerek taşıyabilmek için doğanın korunması ve çevreye saygı bizim de öncelikli hedefimizdir. Başta The International Council of Marine Industry Associations / Uluslararası Deniz Endüstrisi Dernekleri Konseyi (ICOMIA), The Yacht Harbour Association / Yat Limanları Birliği (TYHA) ve Foundation for Environmental Education / Çevre Eğitimi Vakfı (FEE) olmak üzere çeşitli uluslararası denizcilik örgüt ve kuruluşlarının üyesiyiz. Dünya çapındaki bu geniş ağ ile sürekli iletişim halindeyiz ve içinde bulunduğumuz bu yeni gerçekliğe uyum sağlamak adına uluslararası standartları titizlikle uyguluyoruz. 

Gerek Mavi Bayrak gerekse de TYHA kriterleri ve Temiz Marina Sertifikasına uygun görülmemiz doğrultusunda sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN