Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
HALK 'YAPAMASINIZ' DEDİ - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERHALK 'YAPAMASINIZ' DEDİ

HALK ‘YAPAMASINIZ’ DEDİ

Marmaris Belediyesi’nin İçmeler Çok Amaçlı Salon – Pazaryeri ve Yeraltı Otoparkı Projesi ile ilgili yapılan referandum sonuçlandı. Referandum sonucunda projenin yapılmaması kararı verildi.

İçmeler’de kayıtlı 4 bin 833 seçmenin oy kullanabildiği referandum için Marmaris Belediyesi İçmeler Ek Hizmet Binası önüne sandık kuruldu. 14 sandığın olduğu alanda Marmaris Belediyesi çalışanları görev aldı. İsteyen yurttaşların gözlemci olarak durduğu alanda oy verme işlemi 16 Ağustos Çarşamba günü saat 08.30’da başladı ve 17.30’da sona erdi.

Güvenlik görevlilerinin sabaha kadar beklediği alanda ikinci gün de oy verme işlemi 08.30’da başladı. 17.30’da oy verme süresinin dolmasının ardından sayım yapıldı. Referandum sonucunda projenin yapılmaması kararı verildi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay; “Öncelikle çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Marmaris Belediyesi olarak Türkiye’de örnek olabilecek bir duruş sergiledik. Neticede biz her zaman ortak aklı savunan, ortak akıldan yana bir anlayışla yer aldık. Bunun da çok güzel bir örneğini gösterdik” dedi.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN