ÇEVRECİ HABER

Türkiye'nin en çevreci gazetesi

‘CESUR’ ARTIK EMİN ELLERDE

2 min read

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri; şiddet gören ve Cesur adı verilen köpeği tedavi ve bakımlarını tamamlamasının hemen ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın eşi Arbil Akın’ın öncülüğünde sahiplendirdi.

İvrindi İlçesi Evciler Mahallesi’nde bir cani tarafından şiddet uygulandığı tespit edilen ve medyaya yansıyan şiddet görüntüleri tüm ülkede gündeme oturan köpek için Başkan Ahmet Akın’ın talimatıyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Veterinerlik İşleri Şube Müdürlüğü harekete geçerek köpeği koruması altına aldı.

13 Haziran Perşembe gününden itibaren Büyükşehir Belediyesi korumasında bulunan “Setter” cinsi 2021 doğumlu erkek köpeğin, İvrindi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerekli tüm tedavisi, bakımı, aşılaması, parazit uygulamaları ve sağlık kontrolleri yapıldı. Başkan Ahmet Akın’ın eşi Arbil Akın’ın öncülüğünde hayvansever bir vatandaşa sahiplendirilen köpek “Cesur” adını aldı.

“ACILARINI UNUTTURMAYA ÇALIŞACAĞIZ”
Köpeğin şiddet gördüğü haberini sosyal medyadan üzülerek izlediğini belirten Fatma Özcan “Bir hayvansever olarak tabiî ki çok üzüldük, bütün hayvan severler gibi. Bana sahiplendirme yaptığı için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra gereken; ilgiyi, sevgiyi, alakayı görecek. Acılarını unutturmaya çalışacağız.” diye konuştu.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir