ÇEVRECİ HABER

Türkiye'nin en çevreci gazetesi

KARSAN’DAN BURSA’YA 2 ELEKTRİKLİ OTOBÜS

1 min read

“Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” olma vizyonuyla Avrupa’nın toplu taşıma altyapısını elektriklendiren Karsan, Türkiye’deki çalışmalarına da tam gaz devam ediyor. Bu kapsamda Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne 2 adet e-ATA satışı gerçekleştiren Karsan, şehrin ilk elektrikli otobüslerini fabrikada düzenlenen törenle teslim etti.

Bursa’daki varlığını 750 araca yükselten Karsan, Burulaş parkındaki araç sayısını da 87’ye çıkarmış oldu. Teslimat töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Hem Büyükşehir Belediyesi hem de özel sektör bünyesinde elektrikli araçlarla alakalı dönüşümü adım adım ilerleteceğiz. Bu projenin halka halka tüm Türkiye’ye yayılacağına inanıyorum” dedi.

Karsan’ın dünya genelinde toplu ulaşımın elektrikli ve otonom dönüşümünde öncü rolünü devam ettirdiğini ifade eden Karsan CEO’su Okan Baş ise, “Bu kapsamda Japonya’dan ABD’ye kadar çok geniş bir coğrafyada faaliyetlerimiz devam ediyor. Avrupa’dan sonra Türkiye’deki elektrikli dönüşümünde de öncü konumdayız. 23 ülkede 1000’den fazla elektrikli aracımız ile dünya şehirlerinin toplu taşımasını elektriklendirmeye devam ediyoruz. Kendi şehrimiz Bursa’nın da toplu ulaşımdaki ilk elektrikli otobüsleri için Karsan’ı tercih etmesi bizi ayrıca gururlandırdı” diye konuştu.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir