ÇEVRECİ HABER

Türkiye'nin en çevreci gazetesi

TUR TEKNELERİ ÖLÜDENİZ’İ ADETA ESİR ALDI

1 min read

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan dünyaca ünlü Ölüdeniz plajı bugünlerde önemli bir sorunla karşı karşıya. Bölgeye turist taşıyan teknelerin kıyıya demirlemeleri, plajda yüzmeye gelen vatandaşları zor durumda bırakıyor. 

Bayramın ilk iki günü plajın tekneler tarafından adeta işgal edildiğini belirten vatandaşlar, tekneler yüzünden denize girecek ve yüzecek yer bulamadıklarından yakındı. Plajdaki durumu cep telefonlarıyla görüntüleyen ve tepkilerini dile getiren vatandaşlar; “Dünyaca ünlü plaj tekneler tarafından ele geçirildi. Gün boyu gelmeye devam ediyorlar. Tekneler yüzünden denize giremiyoruz. Çünkü suya ulaşabilmemiz neredeyse imkansız hale geldi” dedi.

Yetkililere seslenen turistler ve bölge halkı; tekne sorununa derhal çözüm bulunmasını, aksi takdirde Ölüdeniz’e bir daha turist gelmeyeceğini söyleyerek; “Bunlara derhal yer göstersinler ama plajdan uzak bir yer olsun” ifadelerini kullandı.

 

#Ölüdeniz #TekneSorunu #TuristSorunu #PlajKoruma #DenizKoruma #TurizmSorunları #ÇevreKoruma #Fethiye #Muğla #TurizmProblemleri #PlajYaşamı

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir