ÇEVRECİ HABER

Türkiye'nin en çevreci gazetesi

SİLİFKE’DE 10 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

2 min read

QNB Sigorta, Ege Orman Vakfı ile birlikte “Bugünden Yarına, QNB Sigorta Hayat Ormanı”nı oluşturdu. Mersin – Silifke Yeşilovacık ağaçlandırma sahasında hayata geçen proje kapsamında ilk etapta 10.000 fidan bağışlanırken, ormanın dikim ve bakım sürecinde öncelikli kadınlar olmak üzere yöre halkına istihdam sağlanıyor.

“Bugün, bugünü yaşa” söylemiyle sigortacılık hizmetleri sunan QNB Sigorta marka, kurumsal anlayışının içinde yer alan ‘Geleceğe Değer’ ilkesiyle “Bugünden Yarına, QNB Sigorta Hayat Ormanı”nı hayata geçirdi. Orman, Ege Orman Vakfı iş birliğiyle Mersin – Silifke Yeşilovacık ağaçlandırma sahasında 10.000 fidan bağışı ile oluşturuldu.

Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak hedefiyle sürdürülebilirliği sosyal, ekonomik ve çevresel olarak ele alan QNB Sigorta, bu çalışma kapsamında Ege Orman Vakfı ile hatıra ormanında bir araya gelerek fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi ve son fidanları toprakla buluşturdu.

Etkinliğe QNB Sigorta gönüllü çalışanları ile birlikte katılan QNB Sigorta Genel Müdürü Pınar Kuriş, “Geleceğe Değer” vizyonumuz kapsamında çalışmalarımızı Güzel Toplum, Güzel Çevre ve Güzel Yaşam değerlerimiz altında hayata geçiriyoruz. Güzel Toplum başlığı ile; çocuk ve kadınları odağına alan sosyal sorumluluk projeleriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Güzel Çevre ile ise; arıtma su kullanımı, fotoselli aydınlatma, süreçlerin kağıtsız kullanımı gibi projeleri hayata geçirdik. Yine Güzel Çevre diyerek, bugün, fidanlarına can suyu verdiğimiz QNB Sigorta Hayat Hatıra Ormanı’nın da bu anlayışımızın bir yansıması olarak gelecek nesillere nefes, umut ve sağlık getirmesini diliyorum” dedi.

Doğaya katkılarından dolayı teşekkür ederek QNB Sigorta Genel Müdürü Pınar Kuriş’e plaket takdim eden Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk ise “İklim krizi ile birlikte yaşanan doğal afetlerin felakete dönüşmesiyle birlikte sektörün öncü kuruluşlardan QNB Sigortanın çözümün bir parçası olmasından dolayı mutluyuz. Müşterilerinizin hayatını sigortalarken ormanınız ile doğada da yeni fidanlara hayat verdiniz. Ormanda Kızılçam, Harnup, Kara Servi, Mavi Servi, Badem cinsi fidanlar dikildi. Dikilen her fidan gelecek kuşaklara umut dünyamıza nefes olacak. Vakfımıza ve dünyamıza verdiğiniz katkı ve destek için teşekkür ediyor ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde sürdürülebilirlik kapsamında yeni projelerle birlikte hayata değer katmayı diliyorum” diye konuştu.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir